Články s kľúčovým slovom ‘šport’

Sacharidová diéta

Sacharidová diéta, hoci môže znieť lákavo, nejde v nej o zvýšený príjem sacharidov, ale bohužiaľ práve naopak. Sacharidy sú znížené na minimum, rovnako tak tuky. Jediné, čoho je viac, sú bielkoviny. Ideálnym typom sacharidovej diéty je kulturistická sacharidová diéta, ktorá strieda dni s vyšším a nižším príjmom sacharidov a umožňuje formovať postavu. Sacharidovou diétu v klasickej forme je vhodné držať niekoľko týždňov, max. však jeden mesiac. Zhodiť možno pomerne úspešne niekoľko kilogramov, v niektorých prípadoch až 10 kg.

Bicykel je môj najlepší kamarát

Prepadla som bicyklu. Úplne. Ako novým topánkam. Bola som na dovolenke v Holandsku u známych a tam je človek bez bicykla ako bez ruky. Strašne sa mi to zapáčilo. Keď som sa vrátila, hneď som si zohnala od kamarátky bicykel a poďho aspoň na hrádzu. Dokonca som kvôli tomu vstávala o hodinu skôr! A hneď sa to odzrkadlilo na mojej postave.

Zhodila som minimálne 3-5 kíl tuku. Keďže som si spevnila a nabrala aj nejaké svalstvo celkove to robí až šesť kíl dole. Oblečiem si rifle, ktoré som síce ako-tak vládala zapnúť, ale nevládala som v nich vydržať dlhšie ako pár minút, boli mi skrátka tesné. Teraz sú mi dobré, cítim sa v nich vynikajúco. Už viem, čo budem mať pod stromčekom! Stacionárny bicykel, ktorý mi nahradí môjho najlepšieho kamaráta počas studených zimných dní.

Čitateľka Olívia.