Články z rubriky ‘Chudnutie a ja’

Bicykel je môj najlepší kamarát

Prepadla som bicyklu. Úplne. Ako novým topánkam. Bola som na dovolenke v Holandsku u známych a tam je človek bez bicykla ako bez ruky. Strašne sa mi to zapáčilo. Keď som sa vrátila, hneď som si zohnala od kamarátky bicykel a poďho aspoň na hrádzu. Dokonca som kvôli tomu vstávala o hodinu skôr! A hneď sa to odzrkadlilo na mojej postave.

Zhodila som minimálne 3-5 kíl tuku. Keďže som si spevnila a nabrala aj nejaké svalstvo celkove to robí až šesť kíl dole. Oblečiem si rifle, ktoré som síce ako-tak vládala zapnúť, ale nevládala som v nich vydržať dlhšie ako pár minút, boli mi skrátka tesné. Teraz sú mi dobré, cítim sa v nich vynikajúco. Už viem, čo budem mať pod stromčekom! Stacionárny bicykel, ktorý mi nahradí môjho najlepšieho kamaráta počas studených zimných dní.

Čitateľka Olívia.

Miesto chudnutia som sa dal vlastne na hladovku

S myšlienkami na chudnutie som začal  v okamihu, keď sa ma kamarát, s ktorým sme sa pár rokov nevideli, spýtal, či mi už vystavili zakáľací list. Musel som na neho urobiť skutočne prekvapený pohľad, lebo mi s obrovským smiechom oznámil, že tak sa u nich hovorí ľuďom, ktorých váha sa blíži zvieratám určeným na porážku. Poviem vám, že nič príjemné. Diéty ma nikdy nezaujímali, nad zložením jedálneho lístku som nepremýšľal, čo som dostal na tanier zjedol som. Po preskúmaní toho, aké sú možnosti, rozhodol som sa pre nulovú diétu. Jej podstatou bolo nejesť takmer nič, hlavne piť. Telo sa mal „kŕmiť“ z uložených zásob tuku, ktoré som si za roky nasyslil.

Kilá mi pribúdali zo stresu

Ak niekto povie, že diéty a chudnutie trápia len ženy neverte mu. Chlapom to možno dlhšie trvá, ale prídu chvíľky, keď to aj na nich doľahne plnou silou. U mňa bolo tým spúšťacím mechanizmom maturitné stretnutie. Stačilo päť rokov a miesto dobre vyzerajúcich tridsiatnikov sme sa stretli partia dobre vypasených pánkov. Samozrejme, že sme si zo seba strieľali o tom, kto je lepšie živený a kto ma najbližšie k bitúnku. Každopádne pri spomienke na to, ako poniektorí mohli robiť modelov na redukčné diéty, bila realita až príliš do očí. Po návrate som zasadol k počítaču a poďme hľadať to pravé pre mňa.