Voda – najlepší priateľ chudnúceho

Dodržiavať pitný režim je veľmi dôležité. Najvhodnejším nápojom vždy bola a aj zostane čistá pramenitá voda bez umelých prídavných látok. Minerálne vody je vhodné striedať a nepiť ich neprestajne, pretože obsahujú množstvo anorganických látok, ktoré organizmus nevyužije a len ho zbytočne zaťažujú.

Vyhnite sa aj sladeným limonádam. Ovocné a zeleninové džúsy sú veľmi zdravé, odporúča sa, aby ste si ich vždy zriedili vodou v pomere 1:1. Výborné sú nesladené bylinkové čaje a zelený čaj.

Požiera kilojouly

Ak pijete dostatok tekutín, spaľuje organizmus viac energie. Ak chcete spáliť viac, pite studenú vodu. Telo vydá viac energie, aby zvýšilo teplotu chladnej vody na priemernú telovú teplotu.

Utíši hlad

Poznáte to. Hlad je len zamaskovaný smäd. Takže skúste svoj hlad najprv zapiť. Ak je hlad predsa len skutočný, voda vám zaplní žalúdok a pomôže Vám vydržať do vytúženého obeda.

Balansuje prirodzenú rovnováhu tela

Čím menej jedla prijímate, tým viac dbajte na svoj pitný režim. Pri diéte pite! Minerálne vody, nesladené čaje či limonády vás nie len osviežia, ale aj podporia metabolizmus a vy budete o to krajší.

Podporuje dostatočné prekrvenie

Ak budete veľa piť , krv bude dobre tiecť a živiny sa roznesú do celého tela a nezostanú vám visieť na brušku

Vyženie z tela škodliviny

Voda odplaví škodliviny a nepotrebné látky z tela von. No a vďaka tekutine sa všetky vitamíny a minerály dostanú tam, kde ich telo potrebuje.

Čo môžete piť

Niekedy stačí čistá voda z vodovodu. Slovensko je jedna z tých šťastných krajín, kde to, čo nám tečie z vodovodu, v Amerike predávajú ako minerálku. Ak svoj organizmus chcete obohatiť o vitamíny a minerálne látky, pite aj minerálky, ovocné džúsy, čaje a mliečne výrobky. Minerálky pite radšej nesýtené a nesladené. Najlepšie je všetko striedať a piť v dostatočnom množstve.

Iba pripomeniem, že pitie kávy dehydruje organizmus! Ak patríte medzi ľudí ktorí pijú neradi, alebo len málo, naučte sa nosiť pri sebe fľašku s vodou a zaveďte si pitný režim. Uvidíte, že sa po čase budete cítiť svižnejšie. Často je fakt, že málo pijete príčinou závratov, únavy a nízkeho tlaku.

Pite veľa, ale alkoholu nie!:) Alkohol je vysoko kalorický a podporuje ukladanie tukov.