Články s kľúčovým slovom ‘ananás’

Ananás – liek, pochutina aj afrodiziakum

Voňavé a pekné ovocie, ktoré môže dorásť až do trojkilogramovej hmotnosti, je rovnako skvelá dekorácia ako chutné a zdravé jedlo. Viete, kedy je najvhodnejší čas na jeho konzumáciu a v akom množstve si ho môžeme dopriať?

Zdravá abeceda z ovocia a zeleniny. A ako ananás

Postúpme v našej abecede o krok ďalej a po zelenine si zmeňme chuť na ovocie. Už vieme, že avokádoartičoky majú pre ľudský organizmus veľmi blahodarný vplyv. Tentokrát zaostrime na ananás a dozvieme sa, čo nám ponúka okrem krásneho vzhľadu a príjemnej chuti.

Ananásová diéta

Ananásová diéta, to je ananás, ananás a zase ananás. Konzumuje sa buď čerstvý alebo vylisovaná šťava v objeme 1 až 3 kg denne. Diéta sa drží po dobu troch dní až jedného týždňa. Hmotnosť možno znížiť individuálne o niekoľko kilogramov, cca 3 až 6 kg.

Ananásová diéta je krátkodobá a veľmi jednostranná. Nie každý dokáže konzumovať jen jeden druh potraviny po dobu až 7 dní, takže je skôr vhodná pre tých, ktorí majú skutočne pevnú vôľu. Vďaka veľkému zníženiu kalorického príjmu možno však dosiahnuť istý úspech vo znížení váhy.