Články s kľúčovým slovom ‘ovocie’

Zdravá abeceda z ovocia a zeleniny. A ako avokádo

Avokádo

V nasledujúcej sérii článkov si predstavíme dary z prírody, ktoré nám pomôžu udržať si alebo aspoň podporiť zdravie nášho organizmu. Našim cieľom je poukázať na to, že primeraná váha nie je len o diétach. Poznáme to, zjeme všetko, na čo máme chuť a potom sa trápime s chudnutím. Ruku na srdce, mnohým z nás úplne stačí postavu si udržiavať.

Ovocná diéta

Ovocná diéta je krátkodobý diétny program, veľmi podobný diéte ananásové, jen s tím rozdielom, že v ovocnej možno kombinovať viac druhov plodov alebo sa naopak zamerať na ľubovoľný z nich, ktorý nám najviac chutí. Diétnych postupov a príkladov jedálničkov existuje nepreberné množstvo a nie je na škodu sa pustiť i do drobného experimentovania. Zo zdravotného hľadiska je vhodná len na niekoľko málo dní, maximálne týždeň. Zhodiť možno individuálne podľa dĺžky ovocnej diéty od 2 do 5 kg.

Diéta je určená najmä tým, ktorí potrebujú rýchlo redukovať svoju váhu o niekoľko kilogramov. Naopak celkom nemysliteľná je u ľudí, ktorí trpí tráviacimi problémami či ochoreniami žalúdku, slinivky brušnej, žlčníka či ďalších orgánov tráviacej sústavy.