Články s kľúčovým slovom ‘herečka’

Helena Růžičková za život schudla 766 kíl!

Málokto pri spomienke na jednu z najobéznejších českých herečiek uverí, že Helena Růžičková bola ako dieťa baletka. Potvrdzujú to však obrázky z detstva, kde je štíhla ako prútik a v baletných topánkach. Kilá začali pribúdať až keď sa jej narodil syn Jiří, ale ani vtedy nemala problém sa ladne pohybovať. Dôkazom toho je scéna z jednej z najslávnejších českých rozprávok Tři oříšky pro Popelku, kde ako princezná Droběna uchopí princa a vytočí ho v poriadnom tanečnom sóle.

Atkinsonova diéta

Zástancovia najrozličnejších diétnych programov sa rozchádzajú v názore, či je pre náš organizmus prijateľnejšia strava nízkokalorická, alebo skôr tá so zvýšeným príjmom tukov. Pri súčasnom spôsobe života je prirodzené, že populárnejšie sú práve diéty s vysokým obsahom tuku. Medzi najznámejšie a súčasne najobľúbenejšie patrí Atkinsonova diéta.

V roku 1972 bola publikovaná po prvý krát Robertom Atkinsonom. Diéta prešla miernymi úpravami až do súčasnej podoby. O jej popularitu sa postaralo viacero hviezd, azda najväčšou priekopníčkou je Jennifer Aniston, alias Rachel zo seriálu Priatelia. Možno aj vďaka nej vyskúšalo túto diétu viac ako 20 miliónov ľudí.