Akupunktúra a chudnutie

Čínska medicína je celosvetovo známa a uznávaná disciplína, najmä pre svoju šetrnosť  pacientovi a súlade s prírodou. Známe sú napríklad účinky ženšenu, čínskych hub a bylín, ale tiež akupunktúry. Podľa čínskych lekárov ľudské telo pretínajú energetické línie, ktoré sú spojené s jednotlivými orgánmi a slúži ako akési kanály, ktorými prúdi život. Pokiaľ sú tieto energetické dráhy v nerovnováhe, vzniká choroba alebo iná zdravotná disbalancia. Školený odborník čínskej medicíny dokáže tieto linky nájsť a do konkrétnych bodov, ktoré sa na nich nachádzajú, vpichne takmer neviditeľnú ihličku. Jej pomocou je potom energia presúvaná tak, aby bola navrátená do organizmu stratená energetická vyváženosť. Navyše pomocou dráždenia bodov možno aj priamo pôsobiť na niektoré telesné funkcie či konkrétne orgány.

Ako môže akupunktúra pomôcť zbaviť sa prebytočných kíl?

Vďaka podrobným znalostiam nervového systému a celkového fungovania tela možno pomocou stimulácie konkrétnych bodov na tele ovplyvňovať pocity hladu a nasýtenia. Niektoré body majú údajne tú schopnosť, že dokážu pôsobiť na zrýchlenie metabolizmu a ľahšie odbúravaniu tukových zásob. Predpokladom teda je, že počas kúry, ktorá môže trvať aj niekoľko mesiacov, budeme jesť menej, naše tuky budú ubúdať rýchlejšie, a teda budeme chudnúť na váhe.

Je však treba povedať, že takto jednoduché to nie je. Žiadna metóda nefunguje oddelene od základných odporúčaní zdravej výživy a životného štýlu spolu s vhodným pohybom. Inými slovami – akupunktúra môže byť dobrým doplnkom existujúcej úpravy jedálnička a pohybovej aktivity, nie samostatnou metódou, ktorá automaticky a bez vlastného pričinenia povedie k dokonalej štíhlosti.