Články s kľúčovým slovom ‘stres’

Miesto chudnutia som sa dal vlastne na hladovku

S myšlienkami na chudnutie som začal  v okamihu, keď sa ma kamarát, s ktorým sme sa pár rokov nevideli, spýtal, či mi už vystavili zakáľací list. Musel som na neho urobiť skutočne prekvapený pohľad, lebo mi s obrovským smiechom oznámil, že tak sa u nich hovorí ľuďom, ktorých váha sa blíži zvieratám určeným na porážku. Poviem vám, že nič príjemné. Diéty ma nikdy nezaujímali, nad zložením jedálneho lístku som nepremýšľal, čo som dostal na tanier zjedol som. Po preskúmaní toho, aké sú možnosti, rozhodol som sa pre nulovú diétu. Jej podstatou bolo nejesť takmer nič, hlavne piť. Telo sa mal „kŕmiť“ z uložených zásob tuku, ktoré som si za roky nasyslil.

Banánová diéta

Existuje predsudok, že po banánoch sa priberá. Opak je pravdou, pretože toto južné ovocie neobsahuje takmer žiadny tuk a pritom dokonale nasýti.

Banány patria síce k najsladšiemu ovociu, ale môžete po nich pribrať len vtedy, keď telu dodáte viac energie, než koľko spotrebuje, čo ostatne platí o všetkých potravinách.

Pre vašu predstavu, jeden stredne veľký banán obsahuje cca 0,5 g tuku, 16 g sacharidov, 2 g bielkovín, 4 g vlákniny. Čo sa týka energetickej hodnoty, tak má zhruba 462 kilojoulov.

Kilá mi pribúdali zo stresu

Ak niekto povie, že diéty a chudnutie trápia len ženy neverte mu. Chlapom to možno dlhšie trvá, ale prídu chvíľky, keď to aj na nich doľahne plnou silou. U mňa bolo tým spúšťacím mechanizmom maturitné stretnutie. Stačilo päť rokov a miesto dobre vyzerajúcich tridsiatnikov sme sa stretli partia dobre vypasených pánkov. Samozrejme, že sme si zo seba strieľali o tom, kto je lepšie živený a kto ma najbližšie k bitúnku. Každopádne pri spomienke na to, ako poniektorí mohli robiť modelov na redukčné diéty, bila realita až príliš do očí. Po návrate som zasadol k počítaču a poďme hľadať to pravé pre mňa.